تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

شرکت بیمه CNA  با استفاده از ترموگرافی بیش از 105 میلیون دلار  صرفه جویی در تلفات و ریسک برای مشتریان  به ارمغان آورده است . ترموگرافی مادون قرمز یک روش عملی استاندارد است که به طور تخمینی در هر بازرسی بالغ بر 9651 دلار صرفه جویی به بار می آورد . 

سیستم های الکتریکی به دلایل روشن برای کار قابل اطمینان طراحی شده اند . شبیه هر سیستم پیچیده دیگر ، سیستم های الکتریکی نیاز به تعمیرات دوره ای و بازرسی دارند تا انتقال و تغذیه قدرت به ساختمان ها و تجهیزات به صورت ایمن و کارآمد میسر شود. 

این دلیلی است که CNA تست های ترموگرافی مادون قرمز را به مشتریان قدیمی و جدید خود با TIV یا ارزش تجمیعی کل 10 میلیون دلار یا بیشتر در هر منطقه پیشنهاد می کند.

تصویر برداری حرارتی ( ترموگرافی) موجب افزایش اعتماد به تجهیزات شده و پتانسیل های آتش سوزی را کاهش می دهد . همچنین این روش منجر به کاهش هزینه های انرژی شده و از توقف ناخواسته در فرآیند های تجاری جلوگیری می کند.استاندارد NFPA70 توصیه می کند که مالکین ساختمان ها به صورت سالانه بازرسی کامل ترموگرافی  را انجام دهند.CNA ( و سایر منابع بیمه گر) بازرسی 3 تا 5 سال یک بار را  بسته به سطح خطای پیدا شده پیشنهاد می کنند.

ادامه مطلب: ترموگرافی ابزار کاهش ریسک بیمه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دوربین کرونا چیست 

دوربينهاي ماوراء بنفش (Ultra Violet) كه بنام CoroCAM معروف مي باشند، بعنوان مؤثرترين ابزار آشكارسازي كرونا در صنعت برق بكار گرفته شده است. 

دوربينهاي كرونا (CoroCAM) همانطوريكه در شكل نشان داده شده از قسمتهاي مختلفي تشكيل گرديده است . ديدن فوري تصاوير كرونا در روزنه چشمي دوربين اين امكان را فراهم مينمايد كه بسياري از عيوب مقره ها از جمله آلودگيهاي مختلف ، شكستگيها ، تجمع يا گستردگي رطوبت ، خلل و فرج سطحي ، ضعف اتصالات مكانيكي و حتي تركهاي موئي دقيقا“ در زمان وقوع آنها و بصورت Real-time چه در روز و چه در شب مورد مطالعه قرار گيرد.( برگرفته از سایت شرکت فن آوران مادون قرمز)

 

 

ادامه مطلب: ترکیب فن آوری ترموگرافی و کرونا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

امروزه شناسايي عيب قبل از وقوع نه يك انتخاب بلكه يك الزام است . تجهيزات و ابزار اندازه گيري مدرن امروزي امكانات جديدي را ايجاد كرده اند كه بتوان بسياري از عيوب را قبل از اينكه مخاطرات مالي و جاني بوجود آورند شناسايي نمود و با انجام اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه از وقوع آنان ممانعت بعمل آورد . يكي از مفيد ترين ،‌كارآمد ترين و سريع ترين ابزار تشخيص عيب دوربين هاي ترمو گرافي مي باشد . با استفاده از دوربين هاي ترموگرافي مي توان نقاط داغ و مراكز توليد حرارت را در تجهيزات مكانيك و بخصوص تجهيزات الكتريكي براحتي و از فاصله ايمن تشخيص داد. نقاط حرارتي كه ميتوانند با بي توجهي منجر به حوادث ناگوار و حتي ويرانگر باشند .

 

ادامه مطلب: اهميت ترموگرافي ( تصوير برداري حرارتي ) از ديدگاه NFPA

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آسفالت مخلوط داغ ( HMA)   بعنوان يك روش مرسوم در آسفالت كاري اتوبان ها و جاده هاي آمريكا كه در طي بيش از بيست سال گذشته مهندسي شده اند مورد استفاده قرار گرفته است علیرغم مزایای زیاد این روش بخصوص سرعت احداث ،  بسياري از خرابي هاي هاي زود هنگام شامل ترك ، دست انداز ، سوراخ ، چين خوردگي  و بسياري از عيوب ديگر معضل بزرگي در كيفيت اين اتوبان ها ايجاد كرده است . طبق برآورد های انجام شده خرابي هاي زود هنگام جاده اي هر ساله منجر به اتلاف ميليون ها دلار درآمد هاي مالياتي در ايالات متحده آمريكا مي گردد .

 

ادامه مطلب: کاربرد تصویر برداری حرارتی در کنترل کیفیت جاده های درحال احداث