تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دوربین کرونا چیست 

دوربينهاي ماوراء بنفش (Ultra Violet) كه بنام CoroCAM معروف مي باشند، بعنوان مؤثرترين ابزار آشكارسازي كرونا در صنعت برق بكار گرفته شده است. 

دوربينهاي كرونا (CoroCAM) همانطوريكه در شكل نشان داده شده از قسمتهاي مختلفي تشكيل گرديده است . ديدن فوري تصاوير كرونا در روزنه چشمي دوربين اين امكان را فراهم مينمايد كه بسياري از عيوب مقره ها از جمله آلودگيهاي مختلف ، شكستگيها ، تجمع يا گستردگي رطوبت ، خلل و فرج سطحي ، ضعف اتصالات مكانيكي و حتي تركهاي موئي دقيقا“ در زمان وقوع آنها و بصورت Real-time چه در روز و چه در شب مورد مطالعه قرار گيرد.( برگرفته از سایت شرکت فن آوران مادون قرمز)

 

 

ادامه مطلب: ترکیب فن آوری ترموگرافی و کرونا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

امروزه شناسايي عيب قبل از وقوع نه يك انتخاب بلكه يك الزام است . تجهيزات و ابزار اندازه گيري مدرن امروزي امكانات جديدي را ايجاد كرده اند كه بتوان بسياري از عيوب را قبل از اينكه مخاطرات مالي و جاني بوجود آورند شناسايي نمود و با انجام اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه از وقوع آنان ممانعت بعمل آورد . يكي از مفيد ترين ،‌كارآمد ترين و سريع ترين ابزار تشخيص عيب دوربين هاي ترمو گرافي مي باشد . با استفاده از دوربين هاي ترموگرافي مي توان نقاط داغ و مراكز توليد حرارت را در تجهيزات مكانيك و بخصوص تجهيزات الكتريكي براحتي و از فاصله ايمن تشخيص داد. نقاط حرارتي كه ميتوانند با بي توجهي منجر به حوادث ناگوار و حتي ويرانگر باشند .

 

ادامه مطلب: اهميت ترموگرافي ( تصوير برداري حرارتي ) از ديدگاه NFPA

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آسفالت مخلوط داغ ( HMA)   بعنوان يك روش مرسوم در آسفالت كاري اتوبان ها و جاده هاي آمريكا كه در طي بيش از بيست سال گذشته مهندسي شده اند مورد استفاده قرار گرفته است علیرغم مزایای زیاد این روش بخصوص سرعت احداث ،  بسياري از خرابي هاي هاي زود هنگام شامل ترك ، دست انداز ، سوراخ ، چين خوردگي  و بسياري از عيوب ديگر معضل بزرگي در كيفيت اين اتوبان ها ايجاد كرده است . طبق برآورد های انجام شده خرابي هاي زود هنگام جاده اي هر ساله منجر به اتلاف ميليون ها دلار درآمد هاي مالياتي در ايالات متحده آمريكا مي گردد .

 

ادامه مطلب: کاربرد تصویر برداری حرارتی در کنترل کیفیت جاده های درحال احداث

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

خرید یک دوربین ترموگرافی در صورت عدم توجه به نکات مهم و ریزی که در انتخاب صحیح آن وجود دارد، می تواند فرآیند راه اندازی واحد پایش وضعیت بر پایه تصویر برداری حرارتی را در همان ابتدای کار با شکست مواجه سازد. نکات مختلفی در خرید یک دوربین ترموگرافی باید مورد توجه قرار گرفته و در نهایت سازمان باید بتواند به تعادل معقولی بین امکانات و هزینه های خرید، کالیبراسیون و نگهداری برسد. مباحث اصلی  که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر است:

- فاصله از هدف ( که تعیین کننده میدان دید و میدان دید آنی دوربین است )

- الزامات محیطی شامل دمای محیط ، میزان تابش و ...( امکاناتی مانند چشمی ،LCD و ...)

- دمای سوژه ( تعیین کننده محدوده کارکرد دمایی دوربین ، الزامات کالیبراسیون ، دقت و ...)

- سایر پارامترها( فرکانس نمونه برداری ، دقت و ...)

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید