تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اولین و تنها مرجع تخصصی -آموزشی ترموگرافی ایران روز پنجشنبه مورخ 93/2/18  با حضور نویسندگان و ناشر با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی رونمایی شد. در آئین رونمایی کتاب برخی از کارشناسان و علاقه مندان شرکت کردند. فاضل بخششی نویسنده اول کتاب ضمن اشاره به اهمیت تولید کتب تخصصی - آموزشی به عنوان پلی میان اسناد تخصصی مورد استفاده در صنعت و نیز اسناد آموزشی که توسط دانشگاهیان تولید می شود اعلام کرد که کتاب دیگری با عنوان "ترموگرافی پیشرفته سطح دو" توسط ایشان و آقای مهندس علیدوستی از شرکت فن آوران مادون قرمز در دست تهیه است که طبق زمان بندی امید است تا پایان سال جاری به صنعت گران و علاقه مندان تقدیم شود.

فرخنده فاضل ، مدیر انتشارات آهنگ قلم نیز ضمن ابراز خرسندی از مشارکت در تولید این کتاب ارزشمند از حمایت یک شرکت خصوصی از تولید این کتاب" شرکت فن آوران مادون قرمز" بعنوان یک نکته مهم و قابل ستایش یاد کرد.

قابل ذکر است که این کتاب اولین و تنها مرجع تخصصی - آموزشی است که در ایران منتشر شده است و همچنین اولین کتاب آموزشی جهان با ساختاربندی آموزش دوسطحی می باشد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

قابل توجه ادارات دولتی ، سازمان ها و شرکت های خصوصی ، دوره های تخصصی ترموگرافی با استفاده از اساتید مجرب در محل شرکت شما اجرا می شود.

1- سمینار های آموزشی یک روزه آشنایی با ترموگرافی و کاربرد های آن

2- سمینار های یک روزه "چگونه یک دوربین ترموگرافی مناسب تهیه کنیم"

3- دوره های دو روزه PRE LEVEL I

4- دوره های سه تا چهار روزه LEVEL I

5- دوره های سه تا چهار روزه LEVEL II

6- دوره  دو روزه آشنایی با استاندارد ترموگرافی

(با ما تماس بگیرید  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سایت ترموگرافی ایران با هدف ایجاد محیطی تعاملی و تخصصی برای متخصصین این فن راه اندازی شده است . به زودی امکانات عضو گیری سایت فعال خواهدشد و شرایط عضویت نیز اعلام می شود. در هر صورت از متخصصین عزیزی که در زمینه پایش وضعیت به خصوص  تصویر برداری حرارتی یا ترموگرافی صاحب نظر هستند ، دعوت می شود تا مطالب خود را برای هرچه غنی تر شدن سایت برای ما ارسال کنند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود. متخصصینی که دوره های آموزشی ترموگرافی سطح یک ، دو یا سه را گذراندند می توانند با ارسال مدارک خود از امکانات ویژه  سایت برای معرفی خود و توانایی هایشان استفاده کنند .

برای ارسال مقالات و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معرفي

براي بررسي اشياي عتيقه ( ميراث فرهنگي ) اغلب مهم است كه در رابطه با ساختار دروني آن چيز هايي را بدانيم و مشكل اصلي در اين رابطه عدم امكان دسترسي به اين لايه هاي داخلي و در ديد نبودن آنها است .داشتن اطلاعات عميق تر در داخل شيئي همچنين به عنوان يك پيش نياز براي ارزيابي وضعيت جسم و انتخاب روش مرمت و نيز اقدامات و اندازه گيري هاي حفاظتي است.ابزار هاي بازرسي مختلفي در طول سالهاي اخير توسعه يافته است كه اغلب از فيلد هاي كاري ديگر اقتباس  شده است . اخيرا برخي نتايج جالب توجه بر روي اشياي قيمتي و قديمي با استفاده از روش ترموگرافي فعال به دست آمده است كه يك روش تصوير برداري مادون قرمز خاص است .

 ترموگرافي مادون قرمز

در اين خلاصه كاربرد اين روش در رابطه با اشيايي با منشا چوب مد نظر است . فرمول پلانك به صورت زير است.

  :  چگالي قدرت به ازاي طول موج منتشر شده توسط يك جسم ايده آل ( جسم سياه )

جسم تابنده واقعي(جسم خاكستري):

ادامه مطلب: ارزيابي غير مخرب آثار هنري با استفاده از دوربين ترموگرافي