تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

قابل توجه ادارات دولتی ، سازمان ها و شرکت های خصوصی ، دوره های تخصصی ترموگرافی با استفاده از اساتید مجرب در محل شرکت شما اجرا می شود.

1- سمینار های آموزشی یک روزه آشنایی با ترموگرافی و کاربرد های آن

2- سمینار های یک روزه "چگونه یک دوربین ترموگرافی مناسب تهیه کنیم"

3- دوره های دو روزه PRE LEVEL I

4- دوره های سه تا چهار روزه LEVEL I

5- دوره های سه تا چهار روزه LEVEL II

6- دوره  دو روزه آشنایی با استاندارد ترموگرافی

(با ما تماس بگیرید  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سایت ترموگرافی ایران با هدف ایجاد محیطی تعاملی و تخصصی برای متخصصین این فن راه اندازی شده است . به زودی امکانات عضو گیری سایت فعال خواهدشد و شرایط عضویت نیز اعلام می شود. در هر صورت از متخصصین عزیزی که در زمینه پایش وضعیت به خصوص  تصویر برداری حرارتی یا ترموگرافی صاحب نظر هستند ، دعوت می شود تا مطالب خود را برای هرچه غنی تر شدن سایت برای ما ارسال کنند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود. متخصصینی که دوره های آموزشی ترموگرافی سطح یک ، دو یا سه را گذراندند می توانند با ارسال مدارک خود از امکانات ویژه  سایت برای معرفی خود و توانایی هایشان استفاده کنند .

برای ارسال مقالات و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

معرفي

براي بررسي اشياي عتيقه ( ميراث فرهنگي ) اغلب مهم است كه در رابطه با ساختار دروني آن چيز هايي را بدانيم و مشكل اصلي در اين رابطه عدم امكان دسترسي به اين لايه هاي داخلي و در ديد نبودن آنها است .داشتن اطلاعات عميق تر در داخل شيئي همچنين به عنوان يك پيش نياز براي ارزيابي وضعيت جسم و انتخاب روش مرمت و نيز اقدامات و اندازه گيري هاي حفاظتي است.ابزار هاي بازرسي مختلفي در طول سالهاي اخير توسعه يافته است كه اغلب از فيلد هاي كاري ديگر اقتباس  شده است . اخيرا برخي نتايج جالب توجه بر روي اشياي قيمتي و قديمي با استفاده از روش ترموگرافي فعال به دست آمده است كه يك روش تصوير برداري مادون قرمز خاص است .

 ترموگرافي مادون قرمز

در اين خلاصه كاربرد اين روش در رابطه با اشيايي با منشا چوب مد نظر است . فرمول پلانك به صورت زير است.

  :  چگالي قدرت به ازاي طول موج منتشر شده توسط يك جسم ايده آل ( جسم سياه )

جسم تابنده واقعي(جسم خاكستري):

ادامه مطلب: ارزيابي غير مخرب آثار هنري با استفاده از دوربين ترموگرافي

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

ترموگرافی اسکن خطی ( LST ) یک روش دینامیک است که برای تشخیص تغییرات منطقه ای خواص حرارتی مواد مورد بازرسی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است .در رابطه با لوله های بویلر از این روش برای مشاهده لاغر شدگی فولاد کربنی و در کامپوزیت ها برای تشخیص مشکل در ضخامت لایه ها به طور موثر استفاده می شود.

 

ادامه مطلب: تکنولوژی ترموگرافی اسکن خطی