تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ترموگرافی با سیستم فتو ولتائیک

ترجمه : محمدامين هاشم پور

سرعت و کارائی

اکنون سیستم های فتو ولتائیک را می توان براحتی در تمام اندازه ها،  در محدوده وسیعی ، بدون نیاز به تماس یا در معرض سوژه بودن، با کیفیت استثنائی پايش کرد. دلیل آن هم این است که سيستم هاي تصویر برداري حرارتي دستگاه Testo قادرند  ناکارآمدی و اختلال عملکرد تجهیزات را بوضوح نشان داده و ما را نسبت به  روان بودن کارکرد آنها و همچنین حداکثر اثربخشی هزینه مطمئن سازند.

گزینه ورود شدت تابش خورشیدی، به شما اطمینان خاطر مي دهد تااندازه گیری دقیقتري داشته باشيد.

 

کاربرد

ريسك هاي موچود در بهره برداری از سیستم های فتو ولتائیک

  بدليل خطاهايي كه در هنگام بهره برداري سيستم هاي فتوولتائيك نشان مي دهد را مي توان به سرعت از تابش خورشيد حدود 500-600 وات بر متر مربع توسط دوربين هاي حرارتي testo با مشخص كردن تغييرات در مشخصه هاي حرارتي ديده مي شود را     عيب يابي كرد. این خطاها عبارتد از:

·         دیودهای  بای پاس معیوب

·         خطای ارتباطی و اتصال کوتاه سلول های خورشیدی.

·         نفوذ رطوبت  و آلودگی ها.

·         ترک های روی سلولها و شیشه های مدول ها

·         عملکرد های نادرست یا قطع اتصال مدول ها

·         عدم انطباق  مدول ها _ به عبارتی از دست دادن مدولها بر اثر ظرفیت های متفاوت هر واحد از مدولها

 

در اندازه گیری ترمو گرافیک، توجه به تراکم یا شدت تابش از اهمیت زیادی برخوردار است. دليل اين موضوع آن است كه مقادیر بسیار کوچک  نیز می تواند در نتیجه اندازه گیری انحراف ایجاد کند.

 

راه حل

ترمو گرافی با Testo آسان، سریع و قابل اطمینان است.

دستگاه Testo 876  با طراحی ثبت و ذخیره فیلم، به روشی قابل انعطاف و كارآمد،شما را بصورت آسان و کارآمد قادر به تشخیص قطعی برق تغذیه در سیستم های فتو ولتائیک در حال کار و بهره برداری می نماید. به لطف صفحه نمایش چرخان و لنزها نوری متعدد  قابل انتخاب، شما همواره فریم های تصویری درست و مناسبی در دسترس خواهید داشت.

يك امكان خاص آن است كه، داده های تابش  خورشیدی را براحتی می توانید با احتساب   W/m ² ، با مُد Solar، در دوربین وارد کنید. لذا دیگر نیازی نیست برای از دست دادن داده هایتان نگران باشید.و ذخیره این داده ها بر روی هر تصویر دمائی امکان پذیربوده و  برای تجزیه و تحلیل در نرم افزار ارزیابی، قابل دسترس است.  این بدان معناست که فقط با استفاده از تصویر ساز دمائی ، امنیت بهره برداری سیستم فتو ولتائیک خود را تضمین کنید بطوریکه  حداکثر کارائی و را بدنبال داشته و امور تحت کنترل خواهد بود.