تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه  با اطمینان می توان گفت که روش های معمول تعمیرات و نگهداری سنتی در صنعت که معمولا بر پایه عملیات تدافعی و یا روشهای پیشگیرانه مانند تعمیرات بر پایه زمان  طراحی شده اند دیگر کارآمد نبوده و نمی توان با این روش ها کارکرد اقتصادی و پایایی را برای یک واحد صنعتي تضمین نمود . روشهای سنتی معمول در بازه وسیعی از تعمیرات بر پایه خرابی[1] تا تعمیرات بر پایه ساعت[2] کارکرد در تغییر می باشد. در گذشته تصور می شد که روش های تعمیرات بر پایه خرابی روشهایی کم هزینه اما همراه با کاهش پایایی بوده  و روشهای  تعمیرات بر پایه اطلاعات آماری و ساعت کارکرد منجر به افزایش پایایی با انجام هزینه های بیشتر می گردد.امروزه با مطالعات و اقدامات انجام شده ثابت گردیده که حتی این تصورات قدیمی نیز نمی تواند ملاکی برای انتخاب یا تقسیم بندی انواع تعمیرات باشد زیرا در بسیاری از موارد خرابی تجهیزات منجر به شکست کامل گردیده که خود مستلزم هزینه های سنگین سرمایه گذاری می شود و از طرف دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که تعمیرات بر اساس ساعت کارکرد منجر به عملکرد صحیح یک تجهیز در یک بازه زمانی مشخص گردد. در نقطه مقابل استفاده از روشهای پایش وضعیتCM)[3] ) با دنبال کردن عملکرد و وضعیت یک تجهیز بطور مستمر ضمن شناسایی  زود هنگام آثار و علایم اشکال، از خرابی تجهیزات جلوگیری کرده و امکان برنامه ریزی صحیح تعمیراتی با کمترین هزینه ممکن را میسر می سازد.

 

از بزرگترین مزایا روشهای تعمیرات بر پایه پایش وضعیت CBM)[4] )کاهش قابل توجه فعالیت های لازم در هنگام تعمیرات  دوره ای و اساسی و جلوگیری از اجرای عملیات تعمیرات بر روی تجهیزات سالم که خود می تواند عیوب بعدی را بدنبال داشته باشد ، می باشد که همین مسئله میتواند ضمن کاهش هزینه ،  قابلیت اطمینان را در تجهیزات افزایش دهد . در هر صورت حتی در صورت استفاده از روشهای تعمیراتی سنتی ، بکار بردن تجهیزات پایش وضعیت می تواند بمنظور بررسی اثر بخشی تعمیرات کاربرد ویژه ای در نیروگاه داشته باشد .

 اصول و مبانی پایش وضعیت

تعمیرات بر پایه پایش وضعیت یا CBM را میتوان تصمیم گیری جهت تعمیرات یک تجهیز بر پایه  نوعی آزمایشات ابزاری و فعالیت های بازرسی فنی تعریف نمود . در این روش برخلاف روش های مرسوم  که بعنوان مثال بر مبنای شاخص زمان دستور اکید و قطعی برای خروج و تعمیر یک تجهیز را می دهد و یا خرابی تجهیز را متوقف و تعمیر آن را الزامی می نماید ، تصویری واقع بینانه برپایه اطلاعات روندی بدست آمده از اندازه گیری های مستمر در پیش روی کارشناسان مربوطه ایجاد می گردد که میتواند رنج وسیعی از تصمیم گیری  فنی -  اقتصادی را در پیش روی مدیران مربوطه قرار دهد. در این وضعیت اولویت تعمیرات برای تجهیزات مختلف بر پایه شرایط جاری و تغییرات آن بدرستی تعیین می گردد و انجام فعالیت های غیر اصولی و یا تعمیر تجهیزاتی با اولویت پایین جلوگیری می شود .

استراتژی CBM بر این باور استوار است که خرابی های ماشین آلات قبل از رسیدن به مرحله بحرانی نشانه های قابل اندازه گیری از خود بروز میدهند .

 این نشانه ها شامل ارتعاش ، دما، صدا، امواج التراسونیک ، ذرات معلق و ... می باشد و با شناسایی و اندازه گیری کمیت های این نشانه ها میتوان با دقت خوبی نوع عیب را پیش بینی نمود و قبل از خرابی کامل تجهیز آن را مورد توجه قرار داد . نمودار زیر وضعیت این نشانه ها و ارتباط زمانی آن با زمان خرابی تجهیز را نشان می دهد .

شکل 1) رابطه وضعیت با زمان یک تجهیز

برای تشخیص عیوب برپایه  CM استفاده از روشهای زیر مرسوم است :

-              آنالیز ارتعاش

-              آنالیز صدا

-              آنالیز التراسونیک

-              آنالیز تصویر حرارتی

-              آنالیز روغن

-              آنالیز مدار الکتریکی

-              آنالیز کارایی

با اينكه تمركز اصلي ما در اين سايت بر روي ترموگرافي ( تصوير برداري حرارتي ) ليكن هر يك از اين روش ها به تدريج مورد بحث قرار خواهد گرفت . علت اين امر اين است كه اصولا روش هاي پايش وضعيت بطور كامل مستقل نبوده و در بسياري از موارد مكمل هم هستند.


[1] Run to failure

[2] Time Based Maintenance

[3] Condition monitoring

[4] Condition base maintenance