تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دوره ترموگرافي پيشرفته سطح يك در محل دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار شد . اين دوره كه توسط مركز تست و پايش ماشين هاي الكتريكي دانشگاه طرح ريزي گرديده بود با استقبال بي نظير متقاضيان مواجه گرديد كه به علت تكميل شدن ظرفيت ثبت نام در تاريخ هاي 22 تا 24 ارديبهشت توسط آقاي مهندس فاضل بخششي ارايه گرديد . در اين دوره گروه هاي مختلفي از نيروگاه هاي كشور ، شركت هاي توزيع و صنايع سيمان حضور داشتند . مباحث تئوريك تصوير برداري حرارتي مادون قرمز، معرفي روش هاي مختلف تعيين ضريب انتشار ، تعيين دماي پس زمينه و روش هاي اندازه گيري صحيح دما ، عيب يابي تجهيزات مختلف اكتريكي و مكانيكي و ... و در نهايت كار عملي با دوربين ترموگرافي از جمله موارد مطرح شده در اين دوره سه روزه بود. متقاضيان محترمي كه موفق به شركت در كلاس نشده اند مي توانند با تماس با مركز پايش ماشين هاي الكتريكي دانشگاه علم و صنعت براي دوره بعدي كه احتمالي در تير ماه تشكيل خواهد شد ثبت نام فرمايند .

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دوره ترموگرافي مقدماتي در محل پالايشگاه سرخون بندر عباس با موفقيت برگزار گرديد . شركت كنندگان اين دوره كه از كاركنان بخش هاي مختلف پالايشگاه منجمله مهندسي ، تعميرات و بهره برداري بودند در اين دوره با اصول و مباني تصوير برداري حرارتي و روش عيب يابي تجهيزات مختلف الكتريكي ، مكانيكي و فرآيندي آشنا شده و محدوديت ها و قابليت هاي دوربين ترموگرافي صنعت خود را بصورت كامل آموختند. اين دوره كه توسط موسسه آموزشي و پژوهشي بينا كاوشگران راستين برنامه ريزي برگزار شده بود توسط آقاي مهندس فاضل بخششي در روزهاي سوم و چهارم ارديبهشت ارايه شد.

در اين دوره همچنين به سوالات شركت كنندگان در رابطه با كاربردهاي ترموگرافي در صنعت گاز و نيز رفع اشكال در رابطه با تحليل هاي حرارتي پرداخته شد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جناب اقای مهندس فلضل بخششی بعنوان یکی از سخنرانان اصلی هشتمین کنفرانس تجهیزات دوار در صنعت برق و نفت موضوع صلاحیت مجریان تست های غیر مخرب را مورد بحث و توجه قرار دادند.

ایشان به ایجاد یک نظام مشخص و قابل اجرا در داخل کشور برای ساماندهی کلیه فعالان تستها غیر مخرب از جمله تحلیل گران تست های ارتعاش و ترموگرافی و شناسایی و تایید صلاحیت ایشان تاکید کردند.

وي به مشاركت هر چه بيشتر خبرگان صنعت در بخش هاي مختلف تست هاي غير مخرب و تكنيك هاي پايش وضعيت براي ايجاد يك راهكار بومي در داخل كشور به منظور ارزيابي و تاييد صلاحيت فعالان اين تكنيك ها و استانداردسازي آنها تاكيد كردند.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دوره ترموگرافی فشرده جامع شامل ترموگرافی مقدماتی- پیشرفته سطح یک و نیز کارگاه ترموگرافی عملی در روز های 8 تا 11 اسفند ماه 96 در شرکت مکو واقع در فردیس کرج توسط مهندس بابک فاضل بخششی برگزار شد . در این دوره که گروه های مختلف بازرسی و تعمیرات شرکت مکو حضور داشتند مباحث تئوری و عملی و اصول صحیح تصویر برداری و تحلیل حرارتی و اشتباهات معمول اموزش داده شد.

 در اين دوره ضمن بررسي قابليت هاي دوربين ترموگرافي موجود در شركت مکو، روش هاي تعيين ضريب تابش سطوح نامشخص ، روش شناسايي ميدان ديد آني و ميدان ديد آني اندازه گيري و محدوديت هاي ناشي از آن به شركت كنندگان در دوره آموزش داده شد . همچنين در رابطه با تجهيزات اندازه گيري دماي غير تماسي نيز مطالبي ارايه گرديد.