تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آسفالت مخلوط داغ ( HMA)   بعنوان يك روش مرسوم در آسفالت كاري اتوبان ها و جاده هاي آمريكا كه در طي بيش از بيست سال گذشته مهندسي شده اند مورد استفاده قرار گرفته است علیرغم مزایای زیاد این روش بخصوص سرعت احداث ،  بسياري از خرابي هاي هاي زود هنگام شامل ترك ، دست انداز ، سوراخ ، چين خوردگي  و بسياري از عيوب ديگر معضل بزرگي در كيفيت اين اتوبان ها ايجاد كرده است . طبق برآورد های انجام شده خرابي هاي زود هنگام جاده اي هر ساله منجر به اتلاف ميليون ها دلار درآمد هاي مالياتي در ايالات متحده آمريكا مي گردد .

 

ادامه مطلب: کاربرد تصویر برداری حرارتی در کنترل کیفیت جاده های درحال احداث

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

خرید یک دوربین ترموگرافی در صورت عدم توجه به نکات مهم و ریزی که در انتخاب صحیح آن وجود دارد، می تواند فرآیند راه اندازی واحد پایش وضعیت بر پایه تصویر برداری حرارتی را در همان ابتدای کار با شکست مواجه سازد. نکات مختلفی در خرید یک دوربین ترموگرافی باید مورد توجه قرار گرفته و در نهایت سازمان باید بتواند به تعادل معقولی بین امکانات و هزینه های خرید، کالیبراسیون و نگهداری برسد. مباحث اصلی  که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر است:

- فاصله از هدف ( که تعیین کننده میدان دید و میدان دید آنی دوربین است )

- الزامات محیطی شامل دمای محیط ، میزان تابش و ...( امکاناتی مانند چشمی ،LCD و ...)

- دمای سوژه ( تعیین کننده محدوده کارکرد دمایی دوربین ، الزامات کالیبراسیون ، دقت و ...)

- سایر پارامترها( فرکانس نمونه برداری ، دقت و ...)

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

در طيف الكترومغناطيس بعد از عبور از امواج ماكروويو به امواج مادون قرمز مي‌رسيم. اين بخش شامل طول موج هايي از 1 تا 1000 ميكرون هستند. تمامي اجسام كه دمايي بالاتر از صفر مطلق (273- درجه‌ي سلسيوس) دارند امواج الكترومغناطيس اين محدوده را تابش مي‌كنند. اين انرژي از اولين يك‌هزارم اينچ سطح جسم انتشار مي‌يابد. امروزه تجهيزات مختلفي از اين نوع از امواج الكترومغناطيس استفاده مي‌كنند. ريموت كنترل‌هاي تجهيزات صوتي و تصويري،‌ انواعي از سرعت سنج‌هاي مادون قرمز پليس، سيستم‌هاي امنيتي ارزان و بسياري ديگر از كاربرد‌ها از امواج مادون قرمز استفاده مي‌كنند.

 

 

ادامه مطلب: امواج مادون قرمز