تصوير اينفرارد (‌مادون قرمز) يك كهكشان كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دوره ترموگرافی جامع شامل ترموگرافی مقدماتی و پیشرفته سطح یک در روزهای اول تا سوم خرداد ماه در نیروگاه توس برگزار شد. در این دوره که باحضور مدیران و کارشناسان واحدهای مختلف نظارت و تعمیرات برگزار گردید به صورت تئوری و عملی نحوه کارکرد صحیح تصویر برداری صحیح و اشتباهات معمول آموزش داده شد.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

انتخاب و نگهداري دوربين ترموگرافي و نرم افزار تحليلي
انتخاب تجهيزات تحليلي حرارتي و نرم افزار به اهداف شما بستگي دارد. در بيشتر مراكز صنعتي از روش اندازه گيري نسبي دماها با استفاده از روش هاي عددي يا مقايسه تصاوير حرارتي استفاده مي شود كه براي مقاصد بازرسي ساليانه كافي است . اين كار اغلب موارد غير طبيعي ، اتصالات سست ، فازهاي داغ و ... را براري درجه بندي لزوم بازرسي هاي بيشتر و اقدام اصلاحي نمايان مي كند. سخت افزار مورد نياز و توانمند براي اين سطح از بازرسي كمتر گران قيمت بوده و استفاده آن ساده تر از تجهيزات لازم براي بازرسي هاي دقيق كمي است .در اغلب تجهيزات ترموگرافي مادون قرمز براي اطمينان از صحت نتايج نياز به كاليبراسيون دوره اي دوربين ها يا تجهيزات ديگر است .
انتخاب مناسب تجهيزات براي عيب يابي الزامي است . اغلب عبارت " دوربين حرارتي" يا " دوربين مادون قرمز " بدون تميز دادن اينكه تجهيز توانايي محاسبه دما را به صورت كمي دارد يا خير به جاي هم استفاده مي شوند . همچنين عبارت " تابش سنج " بعضا به كار گرفته مي شود . دوربين هاي ترموگرافي مادون قرمز كه تحت عنوان " دوربين حرارتي" شناخته مي شوند توانايي نشان داده گراديان هاي دمايي هدف را داشته و لذا نقاط داغ را نشان ميدهند اما نميتوانند مقادير كمي دما را محاسبه كنند . " تابش سنج ها " يا همان Radimeter مقادير كمي دما را محاسبه مي كنند . ترمومترهاي تابشي دستي مقدار دما را نشان مي دهند اما توانايي نمايش تصوير حرارتي تجهيز تحت بازرسي را ندارند. .

ادامه مطلب: انتخاب و نگهداري دوربين ترموگرافي و نرم افزار تحليلي

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

باسلام و پوزش از همكاران و علاقه مندان ترموگرافي . به استحضار مي رساند به دليل پاره اي از مشكلات و مشغله كاري مدت مديدي بود كه سايت بروز رساني نشده بود كه با توجه به تماس و پيگيري علاقه مندان از امروز با استفاده از همكاري راهبر جديد سايت آقاي مهندس هاشم پور اميد است كه بتوانيم هر روز پربارتر از روز قبل و به طور مستمر مقالات و مطالب مفيدي را براي استفاده تقديم حضور كنيم همچنين از تمامي همراهان عزيز خواهشمنديم كه با ارسال مطالب ارزنده خود به ايميل سايت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید كه پس از بررسي به نام ايشان و بطور رايگان در سايت منتشر خواهد شد مارا در هرچه پر بار كردن وب سايت ياري فرماييد. دريافت نظرات و پيشنهادات شما عزيزان براي ما بسيار ارزشمند خواهد بود.

بابك فاضل بخششي 

مديرمسئول وب سايت

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اولين سمينار رايگان ترموگرافي در تاريخ يكشنبه 12 بهمن ماه سال جاري با همكاري شركت پردادپترو دانش با هدف توسعه كاربردهاي ترموگرافي در بخش هاي مختلف با حضور تني چند از علاقه مندان برگزار شد. در اين سمينار مهندس بابك فاضل بخششي ضمن معرفي كاربردهاي مختلف ترموگرافي در صنايع و تخصص هاي مختلف پاره اي از اشتباهات مرسوم در اجراي ترموگرافي و نيز برداشت هاي غلط در رابطه با كاربردهاي اين فن را مطرح كردند. حاضرين در اين جلسه كه داراي تخصص مختلف از جمله پزشكي ، عكاسي صنعتي ،‌ بيمه ، متالورژي و ... بودند در اين سمينار 4 ساعته برخي از سوالات و ابهامات خود را مطرح و در محيطي دوستانه و دوسويه به پاسخ هاي مورد نظر دست يافتند. سايت ترموگرافي ايران با همكاري شركت پردادپترو دانش با توجه به بازخورد مناسب اين سمينار تصميم بر آن دارد كه سمينارهاي مشابه را در فواصل سه ماهه برگزار كند. شما متخصص عزيز چنانچه علاقه مند به مباحث ترموگرافي هستيد مي توانيد براي هرچه پر بار تر شدن اين سمينارها سوالات ،‌ ابهامات و نياز هاي آموزشي خود را به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال فرماييد تا در سمينارهاي تخصصي بعدي ارايه شود.همچنين سازمان هاي بزرگ و شركت هاي خصوصي مي توانند در صورت نياز با مكاتبه با همين آدرس ايميل براي اجراي سمينار در محل شركت خود اعلام آمادگي كنند.